CK PUR 2KB

Poliüretan- Bitüm Modifiye Esaslı, İki Bileşenli, Likit Su Yalıtım ve Koruma Malzemesi.

Ürün Tanımı:

CK PUR 2KB iki bileşenli, poliüretan-bitüm modifiyeli, likit su izolasyon malzemesidir. Hızlı kürlenir ve değişik yüzeylere mükemmel şekilde yapışarak oldukça elastik bir film oluşturur. Her tür yüzeye mükemmel şekilde yapışır. İnceltme gerekmez. Mükemmel mekanik özellikler, yüksek gerilme, esneme, yırtılma ve aşınma direnci sağlar. İyi derecede kimyasal direnç gösterir. Su buharı iletiminde etkendir. Film nefes alır ve bu sayede nemin kat altında birikmesini engeller. Kalın kat uygulamasına olanak verir, kabarcıklanma yapmaz. Yüksek çatlak köprüleme yapar. Mükemmel örtücü olup yüzeye çok iyi yapışır. Kolay ve hızlı uygulanır, detay yalıtım uygulamalarında kolay çözümler sunar. Termal direnci yüksek olup, +80 °C ile 200 °C arasında kullanılabilir. Uygulanmış olan film – 40 °C’a kadar esnekliğini korur.

Kullanım Alanları:

CK PUR 2KB su yalıtımı amacıyla Çatı teras alanlarında, Otoparklarda, Uçak hangarlarında, Tünellerde, Asfalt ve EPDM membranların üzerlerinde, Bitki tarhları ve yeşil çatı sistemlerinde, Metal ya da lifli çimentodan yapılma çatıların
yalıtımında, Kullanma suyu tanklarında, İnşaatların temel ve perde betonlarının
yalıtımında, Sulama kanallarında kullanılır.

Avantajları:

Bileşenlerin 1/1 hacimli olması karıştırma işlemini kolaylaştırır. Hızlı kürlenir. Kalın kat uygulaması yapılabilir; kabarcık oluşturmaz. Çatlak köprüleme özelliği mükemmeldir. Astarlı ya da astarsız, hemen her tür yüzeye mükemmel şekilde yapışır. İnceltilmesi gerekmese de koşullara göre solvent kullanılabilir. Termal direnci mükemmeldir; ürün asla yumuşamaz. Maksimum kullanım ısısı 80 o C, maksimum şok ısısı 200 o C’dır. Soğuğa karşı dirençlidir. Film, -40°C’a kadar elastikiyetini korur. Mükemmel mekanik özelliklere sahiptir; uzama kabiliyeti, gerilme, yırtılma ve aşınma mukavemeti yüksektir. Kimyasallara karşı iyi direnç gösterir. Su buharı bariyeri olarak etkin işlev görür. Likit bir malzeme olduğundan rulo ile uygulanır; uygulama sırasında (pürmüz) açık alev kullanmak gerekli değildir.