CK PUR 500 LV

Poliüretan Esaslı, Tek Bileşenli, Likit Membran Su Yalıtım Malzemesi.

Ürün Tanımı:

CK PUR 500 LV tek bileşenli, poliüretan esaslı likit su yalıtım malzemesidir. Havadaki  nem ile kürlenir. Farklı yüzeylere mükemmel şekilde yapışarak oldukça elastik ve dayanıklı bir film oluşturur. Mükemmel mekanik  ve kimyasal özellikler  gösterir, yüksek gerilme, yırtılma ve aşınma direnci sağlar.  Su buharı iletiminde etkindir.  Film nefes alır ve nemin alt katmanda birikmesini engeller. Elastik yapısı ile rötre çatlaklarını köprüleme özelliğine sahiptir. Ürün tamamıyla saf elastomerik hidrofobik poliüretan reçine ve özel inorganik katkı malzemeleri içerir. Uygulaması kolaydır.

Kullanım Alanları:

Beton çatılarda, Verandalar ve balkonlarda, Banyolarda, Metal ve lifli malzemelerden yapılan hafif çatılarda, Asfalt membranlarda, EPDM membranlarda, Köprü platformlarında, Sulama kanallarında kullanılır.

Avantajları:

İnceltme gerektirmese de koşullara göre ksilenile inceltilebilir. Beyaz rengi güneş enerjisinin büyük bir bölümünü yansıttığından binanın ısısını önemli derecede düşürür. Termal direnci mükemmeldir. Mükemmel mekanik özelliklere sahiptir.
Kimyasallara karşı etkin direnç sergiler. Kürlendikten sonra toksik madde içermez. Film nefes alır; su buharı geçiriminde etkindir.