CK PUR 550 LV

Poliüretan Esaslı, Tek Bileşenli, Likit Membran Su Yalıtım Malzemesi.

Ürün Tanımı:

CK PUR 550 LV tek bileşenli, poliüretan esaslı likitsu yalıtım malzemesidir. Havadaki nem ilekürlenir. Farklı yüzeylere mükemmel şekilde yapışarak oldukça elastik ve dayanıklı bir film oluşturur. Mükemmel mekanik ve kimyasal özellikler gösterir, yüksek gerilme, yırtılma ve aşınma direnci sağlar. Su buharı iletiminde
etkindir. Film nefes alır ve nemin alt katmanda birikmesini engeller. Elastik yapısı ile rötre çatlaklarını köprüleme özelliğine sahiptir. Ürün tamamıyla saf elastomerik hidrofobikpoliüretan reçine ve özel inorganik katkı malzemeleri içerir. Uygulaması kolaydır.

Kullanım Alanları:

CK PUR 550 LV su yalıtımı amacıyla Beton çatılarda, Verandalar ve balkonlarda, Banyolarda, Metal ve lifli malzemelerden yapılan hafif çatılarda, Asfalt membranlarda, EPDM membranlarda, Köprü platformlarında, Sulama kanallarında kullanılır.

Avantajları:

UV ışınlarına dayanımı yüksektir. Beyaz rengi güneş enerjisinin büyük bir
bölümünü yansıttığından binanın ısısını önemli derecede düşürür. İnceltme gerektirmese de koşullara göre ksilen ile inceltilebilir. Termal direnci mükemmeldir. Mükemmelmekanik özelliklere sahiptir. Kimyasallara karşı etkin direnç sergiler. Kürlendikten sonra toksik madde içermez. Film nefes alır; su buharı geçiriminde etkindir.