CK PUR 600 AL

Alifatik Poliüretan Esaslı, Tek Bileşenli, UV Dayanımlı Likit Membran Su Yalıtım Malzemesi.

Ürün Tanımı:

CK PUR 600 AL tek bileşenli, poliüretan esaslı yüksek UV dayanımlı likit su yalıtım malzemesidir. Havadaki nem ile kürlenir. Farklı yüzeylere mükemmel şekilde yapışarak oldukça elastik ve dayanıklı bir film oluşturur. Mükemmel
mekanik ve kimyasal özellikler gösterir, yüksek gerilme, yırtılma ve aşınma direnci sağlar. Su buharı iletiminde etkindir. Film nefes alır ve nemin alt katmanda birikmesini engeller. Elastik yapısı ile rötre çatlaklarını köprüleme özelliğine sahiptir. Ürün tamamıyla saf elastomerik hidrofobik poliüretan reçine ve özel inorganik katkı malzemeleri içerir. Uygulaması kolaydır.

Kullanım Alanları:

CK PUR 600 AL su yalıtımı amacıyla Beton Çatılarda, Verandalar ve balkonlarda, Metal ve lifli malzemelerden yapılan hafif çatılarda, Köprü platformlarında, Seramik karo, doğal taş karolar vb. yüzeyler üzerinde, CK PUR 500 LV ve benzeri aromatik özellikli membranlar üzerinde, Poliüretan köpük yalıtımının korunmasında, Çiçek tarhlarının ve ekim sandıklarının su yalıtımında, Otopark üstü su yalıtımı ve kaplamasında kullanılır.

Avantajları:

UV ışınlarına dayanıklıdır. Uygulandığında, herhangi bir birleşme noktasına veya sızıntı ihtimaline yer vermeyen tek parça halinde bir örtü oluşturur. Saf bir poliüretan olduğundan su ile sürekli temas edebilir. -30oC ile +80°C arasındaki sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korur. -10oC’ de dahi 2 mm’ ye kadar olan genişlikteki çatlakları köprüler. Su buharına karşı geçirgenlik sağlar. Herhangi bir ilave birleştirme işlemine gerek duyulmadan yüzeye tam olarak yapışır. Su yalıtımı yapılan yüzey üzerinde yürünebilir.